Solidarni z Ukrainą - ми з Вами

Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii

Dostępność architektoniczna - Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii

Informacje ogólne

  • Adres: ul. Wileńska 4, 87-100 Toruń
  • Administrator budynku: Zbyszko Bełkowski (zbelkowski@umk.pl)
  • Informacja: tel. (56) 665 60 05, kom. 669 903 025
  • Liczba kondygnacji: 4
  • Powierzchnia budynku: 5 000 m2

Dojazd/dojście do budynku

Najbliższy przystanek MZK jest oddalony o około 200 m od wejścia głównego do budynku. Przed budynkiem jest parking ogólnodostępny z wydzielonym i oznaczonym jednym miejscem postojowym dla osób z niepełnosprawnością. Dojście z parkingu do wejścia budynku odbywa się z poziomu gruntu bez progów i nierówności.

Budynek składa się z dwóch części. Jedna z części ma 4 kondygnacje (piwnica, parter, 1-sze piętro, 2-gie piętro). Druga część budynku ma 2 kondygnacje (piwnica, parter).

Jest jedno wejście główne do budynku, oznaczone poprzez duży napis nad wejściem. Wejście jest szerokie, szklane, bez progów, otwierane automatycznie. Przed wejściem znajduje się wycieraczka ażurowa o otworach 3 cm. Przy wejściu głównym zamontowany jest dzwonek bezprzewodowy na portiernię. Płytki przed wejściem do budynku po opadach deszczu robią się śliskie. W przedsionku zapewniona jest przestrzeń manewrowa 1,5 m. Budynek ma trzy wyjścia ewakuacyjne, wszystkie z poziomu terenu.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Do budynku można wejść z psem asystującym, po okazaniu certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego.

Komunikacja wewnątrz budynku

W budynku są dwie klatki schodowe. Wszystkie schody można ominąć za pomocą windy, których panele posiadają duże przyciski wyposażone w oznaczenia Braille'a, nie posiadają informacji głosowej, wyposażone są w instrukcję obsługi. Klatki schodowe są szerokie, wyposażone w wygodne, jednostronne poręcze (brak poręczy od strony ściany), Pierwszy i ostatni stopień schodów na żadnej kondygnacji nie jest oznaczony kontrastowo. Klatki nie posiadają informacji wykonanych w Braille’u o numerze piętra, na które prowadzą. W budynku znajduje się zamknięty taras (na parterze), na którym jest podest bez schodów i pochylni.

Rozkład pomieszczeń

W budynku nie ma szatni. Portiernia jest widoczna po wejściu do budynku, jednak blat w okienku portierni jest na zbyt dużej wysokości. Nie ma tablicy z informacją o numerach pomieszczeń. W budynku są trzy toalety dla osób z niepełnosprawnością, dwie toalety znajdują się na parterze, jedna w piwnicy. Toalety oznaczone są piktogramami. Toalety nie są wyposażone w instalacje alarmowe.

Pomieszczenia są dobrze oświetlone. W budynku znajdują się drzwi, które wyposażone są w system kontroli dostępu i otwierane są przy użyciu kart magnetycznych. Część drzwi to ciężkie drzwi przeciwpożarowe, wyposażone są w samozamykacze i otwieranie tych drzwi jest problemem dla osób z niepełnosprawnością.

Wyposażenie wspomagające

W budynku są dwie pętle indukcyjne dla osób niedosłyszących (w portierni i w sekretariacie).

Ewakuacja

W budynku znajduje się schodowe krzesło ewakuacyjne.

W budynku na każdej kondygnacji znajduje się syrena alarmowa informująca o alarmie pożarowym.