Kierunek: administracja (n1 – studia niestacjonarne)
Czym jest administracja?

Administracja to kierunek studiów niezbędny w wielu sferach życia publicznego, politycznego oraz gospodarczego. W trakcie studiów student nabywa umiejętność posługiwania się wiedzą z zakresu prawa administracyjnego, finansów publicznych, zarządzania oraz funkcjonowania najważniejszych instytucji w Polsce i Unii Europejskiej. Ukończenie studiów na kierunku administracja daje absolwentowi znakomitą orientację w tych dziedzinach, a także wiedzę oraz umiejętności praktyczne umożliwiające pracę na rozmaitych stanowiskach wymagających znajomości regulacji prawnych i ich praktycznego zastosowania. Absolwenci kierunku stanowią podstawę wykwalifikowanej kadry pracującej w instytucjach samorządowych, rządowych oraz pozarządowych, a także w firmach prywatnych.
Dlaczego warto studiować administrację na UMK?

- W programie studiów, oprócz przedmiotów obligatoryjnych, są także liczne przedmioty fakultatywne, dające możliwość doskonalenia się w takich dziedzinach jak: prawo ubezpieczeń społecznych, ochrona konkurencji i konsumentów, prawo podatkowe i celne, prawo wykroczeń, prawo energii odnawialnej czy prawo ubezpieczeniowe.
- Program kształcenia jest zróżnicowany pod względem treści i dostosowany do potrzeb rynku pracy, a także optymalnie zbilansowany pod względem aspektów teoretycznych i praktycznych.
- Kierunek posiada akredytację Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
- Możliwość odbycia części studiów zagranicą w ramach programu Erasmus+.
- Student może skorzystać z bogatej oferty dydaktycznej w języku angielskim w ramach Comparative Law School.
- Aktywna współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym w zakresie organizacji praktyk i staży dla studentów wydziału.
- Studia kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata.
- Absolwent może kontynuować naukę na dwuletnich studiach drugiego stopnia.
Co po studiach?

Ukończenie administracji na UMK otwiera przed absolwentem rozległe możliwości znalezienia ciekawej, dobrze płatnej pracy. Dla osób obdarzonych dozą kreatywności – to szansa na karierę w takich dziedzinach jak gospodarka, administracja czy polityka.
Absolwenci administracji UMK pracują m.in.:
- w urzędach administracji rządowej i samorządowej,
- w instytucjach i agendach UE, służbach dyplomatycznych,
- w policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, straży gminnej,
- w firmach prywatnych i państwowych jako doradcy finansowi, eksperci do spraw podatków lub specjaliści ds. kadr i płac,
- jako menedżerowie i eksperci różnorodnych instytucji, fundacji, stowarzyszeń,
- w biurach nieruchomości, firmach ubezpieczeniowych, bankach czy działach marketingowych różnych firm.