Wszechstronność godna Kopernika

Okres realizacji projektu: 01.08.2013 r. - 31.10.2014 r.
Priorytet: I. Badania i rozwój nowoczesnych technologii
Działanie: 1.1. Wsparcie badań naukowych dla budowy gospodarki opartej na wiedzy
Poddziałanie: 1.1.3 Projekty systemowe

Projekt jest realizowany w partnerstwie z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Umowa o dofinansowanie: nr DS/1369/11/W49/©K/2013 z dn. 30.08.2013 r.

Całkowita wartość projektu: 149 706,26 zł, w tym dofinansowanie z EFRR: 127 250,32 zł.

Opis projektu:
Projekt „Wszechstronność godna Kopernika" realizował wsparcie przeznaczone dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego, pragnących poszerzać swoje zainteresowania naukowe w kierunkach ścisłych i humanistycznych. Projekt zakłada realizację 6 modułów edukacyjno – badawczych, które prowadzone będą przez pracowników naukowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Działania naukowo - badawcze uzupełnione były o moduł popularyzatorski, który poprowadzony został przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Bezpłatne zajęcia w ramach projektu prowadzone były od 1 października 2013 przez cały okres realizacji. Projekt umożliwił wszystkim uczestnikom korzystanie z różnych metod badawczych, z którymi nie mają możliwości zapoznania się podczas zajęć w szkołach.

Ideą przewodnią projektu była promocja postawy ciekawości świata i wszechstronności godnej patrona UMK – Mikołaja Kopernika, który w ramach swoich badań naukowych zajmował się wieloma dziedzinami. Realizacja projektu umożliwiła przetestowanie nowoczesnych metod kształcenia i komunikacji oraz innowacyjne na skalę regionu narzędzia edukacji pozaformalnej.

Więcej informacji:

Koordynator projektu: mgr Aleksander Anikowski
Opiekun projektu w BZFS:
mgr Edyta Podlewska
ul. Gagarina 5, pok.: 107
tel.: (0-56) 611-45-91
fax: (0-56) 611-49-84
e-mail: epodlewska@umk.pl

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.