Nasi naukowcy na łamach "Nature"
2016-02-26
Artykuły prof. Wojciecha Wysoty (Wydział Nauk o Ziemi) oraz prof. Wernera Ulricha (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska) ukazały się na łamach prestiżowych pism: tygodnika "Nature" oraz "Nature Communications".
"Nature" to jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych pism naukowych na świecie. Tygodnik założony został w 1869 r. "Nature Communications" to z kolei periodyk open source, który publikuje wysokiej jakości badania ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych.
Prof. Werner Ulrich, Kierownik Katedry Ekologii i Biogeografii Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, współtworzył artykuł Holocene shifts in the assembly of plant and animal communities implicate human impacts, który ukazał się w 529. numerze tygodnika "Nature", opublikowanym 7 stycznia 2016 r.
Prof. Wojciech Wysota, dziekan Wydziału Nauk o Ziemi, jest współautorem artykułu Ice stream motion facilitated by a shallow-deforming and accreting bed ("Ruch strumienia lodowego ułatwiony przez płytką deformację i przyrastanie podłoża"), który ukazał się "Nature Communications" nr 7" 22 lutego 2016 r. W artykule przedstawiono wyczerpujące badania struktury wewnętrznej wielkoskalowych prostolinijnych wałów moreny dennej (ang. mega-scale glacial lineations, MSGLs), powstałych w podeszwie dawnego strumienia lodowego, który funkcjonował na obszarze Wielkopolski podczas ostatniego zlodowacenia.
Galeria zdjęć