Dzień Sportu i Wellness
2017-06-14
Trener personalny i absolwentka UMK Magda Foeller była gościem specjalnym Dnia Sportu i Wellness, który odbył się w środę 21 czerwca w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK.
Impreza wystartowała o godz. 9:00, ale jej oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 10:20. Wstęp był wolny, nie obowiązywały zapisy.
Szczegółowy program
Wydarzenie uświetniły liczne atrakcje, m.in. joga z prorektor UMK prof. dr hab. Beatą Przyborowską, wystąpienie motywacyjne i 2 treningi ogólnorozwojowe poprowadzone przez Magdę Foeller; wykłady naukowców z Collegium Medicum UMK na temat „Żywienia osób o zwiększonej aktywności fizycznej” oraz "O aktywizacji fizycznej seniorów"; zawody na ergometrze; pojedynki tenisa stołowego; treningi wspinaczkowe i pokazy: zumby, judo, aikido, karate etc.
Imprezie towarzyszył konkurs na hasło promujące studia na kierunku sport i wellness na UMK. Warunkiem uczestnictwa w konkursie był udział w Dniu Sportu i Wellness na UMK oraz zgłoszenie propozycji hasła promocyjnego za pośrednictwem formularza konkursowego lub osobiście na miejscu wydarzenia. Każdy uczestnik konkursu mógł zgłosić jedno hasło własnego autorstwa o maksymalnej długości 150 znaków, licząc ze spacjami.
Dla autora zwycięskiego hasła przewidziana była nagroda – miesięczna metamorfoza w postaci 12 treningów personalnych i opieki żywieniowej, prowadzonych przez Magdę Foeller. Regulamin konkursu w załączniku.
Dzień Sportu i Wellness miał miejsce w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK przy ul. św. Józefa 17 w Toruniu. Zakończył się o godz. 14:00.
UWAGA! Uczestnicy wydarzenia, którzy nie ukończyli 18 lat, proszeni byli o przedstawienie pisemnej zgody rodziców/opiekunów na udział w zajęciach sportowych (wzór formularza zgody do pobrania tutaj: bit.ly/
Sport i wellness to niezwykle atrakcyjna, nowa propozycja studiów I stopnia w ofercie UMK w Toruniu. To studia o profilu praktycznym, prowadzone zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Kierunek jest unikatowy w skali kraju, żadna inna polska uczelnia publiczna nie prowadzi kierunku o charakterze sportowym obejmującego także zagadnienia wellness. Program daje studentom możliwość uzyskania co najmniej trzech (spośród sześciu) kompetencji i kwalifikacji zawodowych. Kandydaci z klasą mistrzowską lub pierwszą klasą sportową uzyskują w rekrutacji maksymalną liczbę punktów i są zwolnieni z opłaty rekrutacyjnej.
Uruchomienie kierunku sport i wellness jest jednym z elementów prosportowej działalności Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, na którym od wielu lat stwarzane są możliwości profesjonalnego uprawiania wielu dyscyplin sportowych i godzenia tego z obowiązkami studenckimi. Dla najlepszych studentów-sportowców przyznawane są stypendia.
Galeria zdjęć